Maskusta löydät sen, minkä messukodeistakin – tunnelmaa, trendejä ja räätälöitäviä kalusteita
)
Oulun Asuntomessut 2025 ovat täynnä inspiraatiota, innovaatioita ja ennen kaikkea sitä kuuluisaa kodin tuntua.
Masku on messuilla mukana näyttävällä osastolla, joka ei ole jäänyt huomaamatta – upeat Pohjanmaan kalusteen uutuudet kiinnostavat messukävijöitä ja selkeästi kärkeen ovat nousseet Talvik-ruokaryhmä ja Kyoto-moduulisohva. Uutuutena Maskuihin rantautunut Nest & Living on messukävijöille kuin lämmin halaus kodikkuudellaan. Nest & Living mukailee ilmeeltään täysin sitä mitä löydät myös messukodeista.
TUTUSTU NEST & LIVING TUOTTEISIIN..Mutta miksi tyytyä ihailemaan messukotia, kun voit tuoda sen tunnelman omaan kotiisi?
Tänään ja huomenna kodeissa mukavuus on kaiken keskiössä – ja samalla kalusteiden pitää olla yksilöllisiä.
Maskun messuosastolla tämä näkyy pehmeiden muotojen, kutsuvien materiaalien ja räätälöitävien kalusteiden kautta, jotka tekevät kodin tunnelmasta juuri oikean. Sohvat ja nojatuolit eivät vain näytä hyvältä, vaan niissä on ihana istua ja levätä, ja mikä parasta – suureen osaan kalusteista voit valita itse kankaat, värit ja moduulit, jotta ne sopivat täydellisesti omaan kotiisi.
Räätälöitävyys tarkoittaa sitä, että sama sohva voi olla tilava perheelle tai kompakti kaupunkikotiin – kaikki riippuu sinun tarpeistasi. Kun pehmeys, mukavuus ja yksilöllisyys yhdistyvät, syntyy koti, jossa viihtyy vuodesta toiseen.
TUTUSTU RÄÄTÄLÖITÄVIIN SOHVIINKoti ei ole enää yksiulotteinen tila, vaan se elää mukana – työpäivistä rentoutumishetkiin ja juhlasta arkeen. Siksi kalusteiden pitää joustaa ja sulautua monenlaiseen tarpeeseen.
Oulun Asuntomessut 2025 vahvistivat yhden asian: tunne on tärkein osa kotia. Me Maskussa haluamme näyttää, että trendejä voi seurata, mutta kodin pitää ennen kaikkea tuntua omalta. Siksi me emme esittele vain kalusteita – vaan esittelemme tavan elää. Tunnelmallisesti, käytännöllisesti ja yksilöllisesti. Juuri niin kuin sinä haluat.
Tule myymälään tai tutustu verkkokaupassa!
Maskusta löydät sen, mitä messukodeissakin nähtiin. Ja vähän enemmän.